Sobol 2011 – Další (poslední) fotky a tak

Sobol 2011(/2012) probíhal od 29. 12. 2011 do 1. 1. 2012 na tábořišti u rybníka Valkounov u Moravče. Vzhledem k tomu, že pořádná zima tentokrát dorazila až v lednu, už jsme ani nedoufali, že budeme mít kolem Silvestra sníh. Jak ale můžete zjistit na fotkách níže, nakonec napadlo. 

Ve čtvrtek nám se stavbou pomáhala naše rodina. Díky! Z finální sestavy jsme tam od začátku byli čtyři – Kája, Bětka, Matyáš a já. Týpí se nám povedlo postavit bez větších problémů. I na tomto tábořišti jsme se přece jenom trošku potýkali s nerovností terénu, ale Terezín se s tím nedá srovnat. Část čtvrtečního odpoledne, kdy už týpí stálo, jsme ho zvelebovali a zabydlovali a v tom jsme pokračovali i v pátek. Díky nedaleké těžbě se nám i letos povedlo vyrobit postele ze smrkového chvojí, takže se nám opět spalo luxusně 🙂 A díky faktu, že jsme měli na místě od léta připravené dřevo (díky Čášo!), jsme se nemuseli zabývat těžbou a zpracováním dřeva a mohli jsme se věnovat jiným věcem.

V pátek odpoledne jsme se prošli do Nové Cerekve a cestou zpátky jsme v Leskovicích počkali na Moskyta. Večer pak dorazil i Pája a sestava byla skoro kompletní. Večer jsme vyráběli a konzumovali svařák a pěli písně a Moskyt nám k tomu hrál na kytaru.

V pátek nás přijel navštívit Jarda a společně jsme vyrazili na procházku k Husově kazatelně. Já s Jardou a Bětkou jsme se od výpravy u Kazatelny oddělili a vyrazili k autům. Jarda jel domů a já s Bětkou jsme dojeli pro Kačku a doplnit zásoby. Ostatní se vrátili z procházky až chvíli po nás, takže se asi docela prošli. Jak jsme oslavili Silvestra, si můžete prohlídnout na fotkách.

Probudit se do nového roku v týpí je paráda. Přál bych vám to. S balením věcí a bouráním týpí jsme začali hned po snídani. Protože sníh už tál, zajel jsem až na tábořiště autem. Cesta zpět do civilizace byla trošku dobrodružná a jak se později ukázalo, nepřežil to výfuk. Vrátili jsme týpí a odpoledne už jsme se hřáli doma.

Děkuju všem účastníkům za účast, Čášovi za dřevo, faře v Moravči za zapůjčení tábořiště a týpí a Jardovi za návštěvu a za fotky na webu.

Doufám, že příště se zase sejdem v hojném počtu.

Slíbené fotky (Jardovy fotky si můžete prohlídnout tady):

Related Images:

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.
Sledujte také novinky na stránkách YMCA - Jindřichův Hradec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..